وصیت‌نامه شهید علی فخارنیا

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

امروز روز جهاد در راه عقیده است، روز لبیک گفتن به ندای امام حسین (ع) است. روز انتقام سیلی حضرت زهرا (س) است روز انتقام فرق شکافته مولا امیرالمؤمنین است روز انتقام دندان‌شکسته رسول‌الله (ص) است، روز لبیک‌گویی به پیر جماران امام امت است که با تمام قوا جلوی متجاوزین شرق و غرب ایستاده است: درنگی جایز نیست.

پس از عرض سلام خدمت خانواده محترم امیدوارم حال همه شما عزیزان خوب باشد و سلامتی شما و پیروزی رزمندگان اسلام را از خداوند متعال خواستارم: می‌بخشید اگر در این مدت چند سال با رفتار ناشایست خود باعث ناراحتی شما عزیزان شدم.

دنیا محل گذر است همه روزی می‌آیند و بعد از مدتی می‌روند چقدر خوش است در هنگام رفتن روی یار را دیدن. هم اکنون که این چند خط را برایتان می‌نویسم نزدیک مغرب است و نمی‌دانم چه سرنوشتی در انتظارم می‌باشد. از خداوند متعال می‌خواهم دیر یا زود مرا هم به صف عاشقان برساند، چون دیگر ماندن سخت است، دوری یاران بسیار مشکل. هر‌وقت که در تهران بودم هرجا را نگاه می‌کردم یاد عزیزان و دوستانم می‌ا‌فتادم که به شهادت رسیده بودند و از خود بی‌خود می‌شدم. هر موقع که چشمم به خانواده شهدا می‌افتاد ناراحت می‌شدم و شرمسار و سر‌افکنده از جلوی آنها می‌گذشتم. خیلی علاقه به شهادت دارم و همیشه از خدا می‌خواستم اگر یک روز هم به آخر جنگ باقیمانده مرا هم شهید بمیراند. چون ماندن برایم بسیار سخت است و دیدن صلح برایم بسیار دشوار است، دیگر نمی‌توانم بمانم در تمام اوقات با دشمنان اسلام و رهبر مقابله کنید، نگذارید امام تنها بماند. نماز و روزه را سبک نشمارید و در مصائب ائمه (ع) شرکت کنید و خود را با نور ائمه و مصائب آن‌ها آشنا کنید.

به امید پیروز نهایی

پروردگارا مرگ ما را شهادت در راهت قرار بده “والسلام”

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار»