وصیت‌نامه شهید حسین نانکلی

بسم‌الله الرحمن الرحیم
اللهم رزقنا توفیق لشهاده فی‌سبیل‌الله
ان الذین امنوا و الذین هاجروا جاهدو فی‌سبیل‌الله اولئک یرجعون رحمت‌الله و الله غفور رحیم
با درود و سلام فراوان بر منجی عالم بشریت امام زمان مهدی موعود (عج) و نائب بر حقش امام خمینی و با سلام بر امت شهیدپرور حزب ا…
وصیت‌نامه که در ماه مبارک محرم نوشته‌ام می‌خواهم بر روی نوار بیاورم تا یادگاری برای خانواده‌ام و دوستانم باشد.
اکنون که دارم وصیت‌نامه می‌نویسم باید بگویم، در ماه مبارک محرم و در روز حماسة خون و شهادت است. یعنی روز عاشورای حسینی است و چه سعادتی که در این روز قلم برای نوشتن وصیت‌نامه بکار می‌برم.

خدایا آن روز که شهادت را انتخاب کردم و از همه چیز خود گذشتم و از همه بندها و دردها و غم‌ها آزاد شدم خدایا تو را شکر

 

می‌کنم که شهادت را نصیبم کرده‌ای زیرا من لایق این درجه نبوده‌ام ای‌کاش هزاران جان داشتم تا در راه اسلام و قرآن فدا کنم و از خون این جان‌ها رودخانه‌ای روانه کربلا سازم.

و اما پدر و مادر عزیزم می‌دانم که شهادت من شما را غمناک و دردمند می‌کند و نفرتتان را نسبت به دشمنان اسلام بیشتر می‌کند باید صبر داشته باشید که خداوند صبر کنندگان را دوست دارد و برایم گریه نکنید چون من به آرزویم رسیده‌ام مانند تشنه‌ای که به آب می‌رسد.

آرزوی دیگرم این است که قبر آقا امام حسین (ع) را زیارت کنم که شاید به این آرزویم برسم و شما و دیگران برای سالار شهیدان حسین‌ابن‌علی (ع) گریه کنید برای بچه‌های یتیم آقا ابا‌عبدالله (ع) گریه کنید برای حضرت علی (ع) که در آن زمان مظلوم بود گریه کنید که این گریه‌ها ارزش فراوانی دارد اگر بدانیم و در عزاداری طوری گریه نکنید که دشمنان اسلام خوشحال شوند و در آخر از شما عاجزانه می‌خواهم که مرا حلال کنید و اگر احیاناً به شما تندی و بی‌اطلاعی کردم آن را به‌حساب جهالت و نادانی من بگذارید و مرا ببخشید چون من فرزندی که باید مثل همه فرزندان رسالت خود را در مورد شما انجام بدهم نبوده‌ام.

و اما شما برادرانم و دوستانم اگر این وصیت‌نامه را می‌خوانی و از شما می‌خواهم که اول خدای خود را ازخودراضی کنی و بعد به این گفته‌ها توجه بیشتری داشته باشید که ان‌شاءالله دارید. سلاح خونین مرا زمین نگذارید و راه شهیدان را ادامه دهید و باید بگویم که اینجانب با عشق و علاقه‌ای که به اسلام و به قرآن و به رهبر داشتم در جبهه جنگ حاضر شدم و با دیده باز در این راه قدم گذاشتم و می‌دانستم که هر کس قدم در این راه می‌گذارد، عاشق خدا می‌شود دیریازود خداوند متعال او را می‌برد. پس به دشمنان اسلام بگوئید که ما به استقبال شهادت می‌رویم و از مرگ‌هراسی نداریم و شهادت برای ما از تمام شیرین‌های دنیا شیرین‌تر است.

و شما ای برادرانم و دوستانم مرا حلال کنید و هر کس را که می‌شناسید از او برایم حلالیت بگیرید و در حقم دعا کنید که خداوند مرا جزء شهدا قرار بدهد و باید بگویم که شهید پیرو می‌خواهد عزادار نمی‌خواهد. یعنی چند روز برایم عزاداری کنید و بعد دیگر کاری نداشته باشید نه این پیروی از شهید نیست رسالت شما در حق شهیدان زیاد است و باید راه آنها را ادامه دهید و به وصیت آنها عمل کنید و پیام شهیدان که تاکید فراوان داشته‌اند این است که امام را یاری کنید و یک‌لحظه امام را تنها نگذارید و تابعه ولایت‌فقیه و رهبر باشید.

و در آخر به آنهایی که نماز نمی‌خوانند یا نماز را سبک می‌شمارند باید بگویم که بیاید از همین‌الان توبه کنیم و نماز را بپا داریم که نماز ستون دین است نماز را اول وقت با حضور قلب در مساجد با جماعت بخوانیم و مساجد را خالی نکنیم و هر کار را فقط برای رضای خدا انجام دهیم.

و اما شما ای خواهرانم و همسرم شما حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهید و حجاب خود را حفظ کنید همان‌طور که همیشه حفظ کرده‌اید و اگر حجاب شما بالاتر از خون شهدا نباشد کمتر هم نیست و شما نیز مرا حلال کنید. همسرم شما مرا ببخشید اگر نتوانستم برای شما همسر خوبی باشم در آخر باید بگویم که خدای من تو را قسم می‌دهم به بزرگی و کرم و فضل و مهربانی که این بنده گناهکارت را عفو نمایی و با عدل و حسابت با من رفتار مکن زیرا که طاقت و توان آن را در خود نمی‌بینم و در ضمن باید بگویم که مراسم عزاداری مرا ساده برگزار کنید و برایم خرج بدهید و مرا در بهشت‌زهرا دفن کنید شاید در ردیف شهدا قرار گیرم.

 

و اما تو ای دخترم زینب جان! اسم تو را برای این زینب گذاشتم که ادامه‌دهنده راه حضرت زینب (س) باشی و از همسرم و از پدر و مادرم می‌خواهم که اگر می‌خواهید روح من همیشه شاد باشد زینبم را زینب وار تربیت کنید و از همان کودکی آن را مانند کوه

استوار و در راه اسلام ثابت‌قدم بدارید و از همان کودکی بگوئید که پدرت برای چه به شهادت رسیده است و نفرت دشمنان اسلام و قرآن را از همان کودکی در دل او بکارید و در آخر زینب جان از خودت می‌خواهم که درس بخوانی و برای جامعه و اسلام خدمت ارزنده داشته باشی.

و در آخر زینب جان خداحافظ